Тechno Мobile

 

За контакт: editor@techno-mobile.eu

Партньори

Съветите на спеца

Новината е представена
от Tsvety Arsova [редактор]


Хибридни устройства на Toshiba

HDD работи с NAND флаш памет, за да поддържа голям капацитет и висока производителност

Toshiba Corporation обяви, че ще пусне на пазара две 2.5-инчови хибридни хард дискови устройства за мобилни и настолни компютри със съществено повишена скорост за прочит и запис на данни. Новите устройства, които съчетават хард дискове с висок капацитет и NAND флаш памет в едно цяло, ще бъдат налични в два варианта: с капацитет от 1 терабайт1 (TB) и с капацитет от 750 гигабайта1 (GB). Доставките вече стартират.

Новите устройства — 1TB MQ01ABD100H и 750GB MQ01ABD075H — използват хард дискове, за да осигурят висок капацитет и 8GB NAND флаш памет като кеш памет, за да поддържат високоскоростен пренос на данни. Така времето за разчитане и запис е около три пъти по-кратко2 отколкото при досегашните хард дисковe на Toshiba с еквивалентен капацитет. При настолните компютри, новото хибридно устройство за съхранение намалява времето за стартиране на приложения с около 40%3. Със своя 2.5-инчов размер и висок капацитет, новите устройства се позиционират в сегмента на високопроизводителните алтернативи за мобилни и настолни компютри.

По време на работа, данните се съхраняват в някой от трите слоя на паметта на хибридното устройство: DRAM буферна памет, NAND флаш памет и твърд диск. Този процес се улеснява от алгоритъм, който динамично запаметява обичайния начин, чрез който потребителят получава достъп до данните си и спрямо него съхранява данните на подходящото място. Високоскоростният достъп се постига чрез съхранение на често ползвани данни в NAND флаш паметта.

Днешните персонални компютри трябва да отговарят на все по-строги критерии за капацитетите на съхранение, трябва да могат да се справят с обемно HD видео съдържание и други натоварващи източници на данни и да постигат скорост на разчитане/запис, която отговаря на изискванията на все по-бързите процесори и видеокарти. Чрез съчетаването на най-новата NAND флаш памет, произведена по най-съвременни методи и с водещи технологии за намаляване обема на устройствата и увеличаване на скоростта на високо капацитетни хард дискове, Toshiba вече предлага на бизнеса и крайните потребители решението, наречено хибридно устройство – висококапацитетно устройство за съхранение, което осигурява пространство за данни като хард диск със скорост на достъп до информацията като при SSD.


Web-BG Pipe.bg Dobavi.com Ping.bg Lubimi.com Digg del.icio.us svejo.net

Напиши своя коментар



* Всички полета са задължителни